ALBO - cyfrowa ramka w stylu retro z systemem WinCE 5.0 i WiFi

ALBO to oznaczenie nowej cyfrowej ramki firmy Sanyo. Urządzenie wyróżnia się interesującym wyglądem - zostało zaprojektowane w stylu retro. Może się ponadto pochwalić modułem WiFi oraz systemem WinCE 5.0.

Ramka Sanyo ALBO przykuwa wzrok interesującym wyglądem - 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli (kąty widzenia: 140/120 stopni (poz./pion.)) został zamknięty w mocno zaokrąglonej czarnej obudowie, która umieszczona została na okrągłej podstawie (umieszczono w niej przyciski funkcyjne). Sprzęt wyposażono w 256 MB wewnętrznej pamięci, slot kart SD/SDHC/Memory Stick Duo/Memory Stick Duo Pro oraz moduł WiFi (802.11b / g) i port podczerwieni (pozwala na transfer zdjęć z telefonu komórkowego).

Sanyo ALBO

Sanyo ALBO

Nowość potrafi wyświetlać zdjęcia z serwisu , odbierać RSS-y oraz odtwarzać pliki muzyczne (wbudowany 1-watowy głośnik) w formacie MP3, WMA i WAV. Warto też wspomnieć o możliwości obrotu ekranu (obraz automatycznie dostosowuje się do jego położenia), porcie USB, wymiarach (208 x 210 x 120 mm), wadze (690 gramów), różnych efektach wyświetlania obrazów oraz czuwającym nad wszystkim systemie WinCE 5.0.

Urządzenie pojawi się na rynku japońskim 14 listopada w cenie 422 USD (po przeliczeniu z jenów). Niestety nie wiadomo kiedy trafi na półki europejskich sklepów.