ALLPlayer 4.5 - odtwarzacz wideo z obsługą plików RAR

Wydana została nowa wersja wszechstronnego odtwarzacza multimedialnego ALLPlayer. W wydaniu 4.5 zaimplementowana została m.in. obsługa archiwów RAR - program automatycznie odtworzy filmów archiwizowane w tym formacie.

Aby uruchomić odtwarzanie spakowanego filmu, wystarczy kliknąć plik RAR, a ALLPlayer 4.5 zajmie się resztą. Inne nowości w aplikacji to m.in. zintegrowana wyszukiwarka napisów do filmów ALLSubtitleSearcher (automatycznie powiadamia o pojawieniu się napisów do danej wersji filmu), poprawiona obsługa serwisu OpenSubtitles.org, obsługa plików MPEG4 TRP (transport stream) i możliwość wybrania niestandardowej czcionki.

ALLPlayer 4.5 wedle zapewnień twórców szybciej się uruchamia, lepiej radzi sobie z obsługą plików FLV i MKV oraz zajmuje mniej pamięci komputera.

ALLPlayer 4.5 to polski odtwarzacz plików filmowych i muzycznych. Jego główną zaletą są wbudowane kodeki, które pozwalają obejrzeć bądź odsłuchać dowolny utwór bez konieczności pobierania dodatkowych plików z Internetu. Odtwarzacz obsługuje między innymi formaty DivX, XviD, MP3, AVI, FLV, MP4, 3GP, MKV, M2TS, MPG, MPEG, RMVB, WMV, QuickTime, MOV, FLAC czy APE. Pozwala na podgląd obrazu z kamer wideo i internetowych. Nie korzysta przy tym z Windows Media Playera, a bezpośrednio z bibliotek DirectX, co umożliwia otwieranie filmów niedostępnych z poziomu systemowego odtwarzacza.