ALLSubtitleSearcher znajdzie i dopasuje napisy do filmów

Producent wszechstronnego odtwarzacza do filmów AllPlayer udostępnił aplikację umożliwiającą wyszukiwanie i dopasowywanie plików tekstowych z napisami. Program nosi nazwę ALLSubtitleSearcher.

ALLSubtitleSearcher to niewielkie narzędzie, przypominające działaniem inny, znany program do pobierania napisów do filmów - NapiProjekt. Aplikacje różnią się tym, że ALLSubtitleSearcher umożliwia znalezienie ścieżek dialogowych do filmu we wszystkich językach, w jakich zostały opublikowane w Sieci.

Po najechaniu na plik filmowy klikamy prawym klawiszem myszy i z menu kontekstowego wybieramy ALLSubtitleSearcher. Program automatycznie pobierze i zapisze najnowsze napisy w katalogu z filmem.

Domyślnie pobierane są napisy w języku użytkownika; ustawianie języka pobieranych napisów jest w menu programu.

W wypadku braku napisów do filmu pomocna może okazać się opcja "Powiadom mnie jak będą napisy do tego filmu". Jej zaznaczenie sprawi, że aplikacja będzie co pewien czas będzie sprawdzać, czy stosowne pliki tekstowe są już dostępne. Jeśli wykryje obecność napisów, powiadomi o tym użytkownika bądź też automatycznie je pobierze, jeśli wcześniej została wybrana taka opcja.

ALLSubtitleSearcher współpracuje z odtwarzaczem ALLPlayer od wersji 4.0.