AM5 kopmatybilne z chłodzeniami od AM4?

Wyciekły pierwsze schematy przeznaczonego dla nowych procesorów od AMD socketu LGA1718, szerzej znanego jako AM5.

Źródłem plotek jest użytkownik twittera o nicku TtLexington. Udostępnił on na swoim profili render przedstawiający gniazdo AM5 wraz z mechanizmem mocowania, który sugeruje kompatybilność z płytami AM4. Jest to potwierdzenie wcześniejszych doniesień opublikowanych przez ExecutableFi, które prezentowały nam sam socket LGA1718 .

Dodatkowo upubliczniona tabela z danymi wydaje się również potwierdzać informacje na temat TDP nadchodzący procesorów AMD na socket AM5. Jak wcześniej ujawniono, jednostki rodziny Raphael mają zostać wprowadzone na rynek z TPD wynoszącym 120W i 170W. Ten ostatni będzie wymagała systemu chłodnicy cieczą (AIO) z 280-milimetrową chłodnicą. Warto też wspomnieć, że układy z TDP wynoszącym 120 W są również nowością. Zwiększają pobór mocy o 15 W w porównaniu z istniejącymi rozwiązaniami high-end AM4.

Zobacz również:

  • Potwierdzone: Zen4 ze zintegrowaną grafiką
  • Najlepsza płyta na AMD AM4 - jaki model wybrać?
  • Zen 4 ograniczone do 16 rdzeni?
AM5 kopmatybilne z chłodzeniami od AM4?

Gniazdo AM5, znane również jako LGA1718, będzie używane przez procesory AMD Ryzen nowej generacji oparte na mikroarchitekturze Zen4. Będzie używane przez płyty główne AMD z serii 600, które wprowadzą również obsługę pamięci DDR5.

Wcześniejsze informacje na temat specyfikacji układów ZEN4 znajdziecie tutaj.

Źródło: VideoCardz