AMD/ATI zapowiada kartę graficzną FirePro V9800

Najbardziej wymagający użytkownicy już wkrótce będą mogli nabyć najnowszą kartę graficzną od AMD/ATI. FirePro V9800 jest bardzo mocnym sprzętem, ale w parze z możliwościami idzie niestety wysoka cena.

Pokazana światu karta graficzna ATI FirePro V9800 ma być idealnym produktem do wykorzystania w stacjach roboczych. Sprzętowa nowość bazuje na procesorze Cyprus znanym z karty V8800, ale ma moc obliczeniową rzędu 2,72 teraflopa, w przeciwieństwie do 2,64 teraflopów poprzednika. Jednocześnie zużywa mniej energii od swojego starszego rodzeństwa - jedynie 199W. Na pokładzie V9800 znajdziemy 4GB pamięci RAM GDDR5 oraz sześć wyjść, które przy wykorzystaniu technologii EyeFinity, pozwolą obsłużyć taką liczbę monitorów. Karta wspiera oczywiście DirectX 11 oraz OpenGL 4.0.

Jeśli więc chodzi o możliwości, produkt ten na pewno zaimponuje wymagającym użytkownikom. Niestety nie będzie on tani. Różne źródła podają różną cenę FirePro V9800. W zależności od tego, którym uwierzymy, będzie to 2499 lub 3499 dolarów.

Zobacz również:

  • Windows zmienia sterowniki AMD na... starsze

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: