AMD Fusion for Gaming 1.0 - wersja finalna do pobrania

AMD wydało pierwszą finalną wersję aplikacji AMD Fusion for Gaming 1.0 przeznaczoną dla graczy. Program pozwala jednym kliknięciem myszy zatrzymać większość zbędnych aplikacji w Windows oraz znacznie poprawić wydajność CPU.

Program AMD Fusion for Gaming od pewnego czasu znajdował się w fazie beta. Teraz producent wreszcie opublikował finalną wersję tego niezwykle ciekawego programu.

AMD Fusion for Gaming 1.0 - na czym to polega?

Narzędzie pozwala zwiększyć wydajność w grach komputerowych podczas rozgrywki na komputerze wyposażonym w procesor AMD i kartę graficzną ATI. Program wyłącza zbędne procesy systemowe i przez to zwiększa wydajność CPU w powiązaniu z AMD Boost. Narzędzie pozwala tworzyć użytkownikowi selektywne profile, pomiędzy którymi można się przełączać, w zależności od konkretnych potrzeb w danej chwili (praca/multimedia/gry komputerowe/inne).

Wszyscy zainteresowani programem powinni również zapoznać się z powiązanymi aplikacjami ATI Catalyst Control Center oraz AMD OverDrive.

Warto podkreślić, że Fusion for Gaming przeznaczone jest wyłącznie dla osób korzystających z CPU AMD. Podczas próby zainstalowania programu na komputerze wyposażonym w CPU Intela pojawia się błąd.

AMD Fusion for Gaming 1.0 - wersja finalna do pobrania

Wciąż trochę błędów, szczególnie na 64-bitowych Windows Vista i XP

Mimo, że najnowsza wersja aplikacji oznaczona została jako finalna, to AMD ostrzega, że wciąż zawierać może wiele błędów. Najważniejsze z nich to m.in. zawieszanie się komputera po uruchomieniu opcji AMD OverDrive na 64-bitowych systemach Windows Vista i XP, zawieszanie się systemu przy zmianach profili, niekiedy brak możliwości stworzenia profilu korzystającego z ATI Catalyst Auto-Tune GPU na 64-bitowym systemie Windows XP, automatyczne wyłączanie programu Steam od Valve, brak możliwości uruchomienia niektórych procesów po ponownym uruchomieniu profilu podstawowego i inne. Warto podkreślić, że powyższe oraz pozostałe błędy występują losowo, w niespodziewanych momentach - nie są zasadą.

Pobierz AMD Fusion for Gaming 1.0 Final

Prezentacja od AMD na YouTube:

Nowe narzędzie AMD nie ma nic wspólnego z projektem Fusion, który ma być powiązaniem procesora CPU z układem graficznym GPU. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule pt.: "Koniec procesorów jakie znamy".