AMD Fusion for Gaming - przyspiesz komputer dwoma kliknięciami

Firma Advanced Micro Devices udostępniła pierwszą wersję beta aplikacji AMD Fusion for Gaming, która pozwala przy pomocy jednego kliknięcia myszą odpowiednio zoptymalizować system operacyjny pod kątem rozrywki z grami komputerowymi.

AMD Fusion for Gaming - przyspiesz komputer dwoma kliknięciami
Nowe narzędzie AMD nie ma nic wspólnego z projektem Fusion, który ma być powiązaniem procesora CPU z układem graficznym GPU. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule pt.: "Koniec procesorów jakie znamy".

Fusion for Gaming pozwala zwiększyć wydajność w grach komputerowych podczas rozgrywki na komputerze wyposażonym w procesor AMD i kartę graficzną ATI. Program wyłącza zbędne procesy systemowe i przez to zwiększa wydajność CPU w powiązaniu z AMD Boost. Narzędzie pozwala tworzyć użytkownikowi selektywne profile, pomiędzy którymi można się przełączać, w zależności od konkretnych potrzeb w danej chwili.

Co z kompatybilnością?

Aplikacja nie współpracuje niestety z platformą wyposażoną w CPU Intela. Użytkownicy, którzy spróbują uruchomić Fusion for Gaming na takim komputerze zobaczą błąd, widoczny na zrzucie ekranowym poniżej.

AMD Fusion for Gaming - przyspiesz komputer dwoma kliknięciami

Komunikat o braku kompatybilności z wykrytym sprzętem

Narzędzie zostało przetestowane na następujących platformach sprzętowych: Biostar TForce TA780G, Gigabyte MA790FX DS5 i MA78GM-S2H, MSI K9A2 Platinum i K9A2 CF, Asus M3A78-1 i M3A32-MVP Deluxe oraz Foxconn A7DA-S. Posiadacze powyższych płyt głównych nie powinni mieć najmniejszych problemów z uruchomieniem wczesnej wersji beta aplikacji.

AMD Fusion for Gaming współpracuje z 32-bitowymi systemami Windows XP oraz Windows Vista i dostępny jest obecnie jedynie w języku angielskim.

Więcej informacji: oficjalna witryna AMD Fusion for Gaming (w j. ang.).