AMD HS Design Standard - nowy proces certyfikacji laptopów do gier

AMD prezentuje nowe, cienkie i wydajne komputery z certyfikatem HS Design, które będą ultrabookami wśród laptopów do gier.

AMD zaprezentowało ostatnio nowe procesory mobilne z serii Ryzen 4000. Praktycznie cała prezentacja dla prasy poświęcona była nowym układom mobilnym, ale czerwoni zapowiedzieli przy okazji nowy standard certyfikacji laptopów do gier.

AMD HS Design Standard - nowy proces certyfikacji laptopów do gier

Źródło: pcworld.com

Obecność naklejki AMD HS Design na obudowie oznaczać będzie, że komputer przeszedł szereg testów i jest zgodny z wymaganiami postawionymi przez firmę AMD. Rozwiązanie to będzie nie będzie konkurencją dla Project Athena Intela - czerwoni w przeciwieństwie do niebieskich zamierzają certyfikować laptopy do gier.

Zobacz również:

  • Windows zmienia sterowniki AMD na... starsze
  • Uwaga! Procesor AMD może puścić płytę główną z dymem [AKTUALIZACJA]

AMD HS Design dotyczy tylko i wyłącznie najnowszych konstrukcji wyposażonych w procesory AMD Ryzen 4000. Żaden obecny na rynku model laptopa nie będzie w stanie uzyskać certyfikatu AMD HS Design. Komputery mogące poszczycić się przynależnością do HS Design korzystać bedą ze specjalnie zaprojektowanych procesorów AMD z serii H oznaczanych jako HS. Będą to 35 W układy należące do rodziny Ryzen 4000.

Renato Fragale z AMD powiedział, że producenci sprzętu OEM będą musieli spełnić szereg dodatkowych wymagań, aby ich urządzenia otrzymały certyfikat HS Design. Samo zastosowanie procesora z dopiskiem HS nie wystarczy. Fragale powiedział, że literka H to oznaczenie serii, a S oznacza Slim.

Urządzenia oznaczone certyfikatem HS Design muszą mieć grubość mniejszą, niż 2 cm. Dodatkowo AMD mówi, że konstrukcje będą lekkie, ale w tym przypadku brakuje szczegółów. Czerwoni obiecują również, że podczas odtwarzania filmów komputery wytrzymają na pojedynczym ładowaniu co najmniej 10 godzin.

Laptopy AMD HS Design łączone będą z "energooszczędną, wysokowydajną, dyskretną kartą graficzną". Według AMD może to być zarówno układ graficzny Radeon, jak i GeForce od Nvidii.

Pierwszym laptopem, który otrzymał certyfikat AMD HS Design jest ASUS ROG Zephyrus G14, który został zaprezentowany po raz pierwszy na targach CES 2020 na początku roku.

Sprawdź, ile kosztuje wydajny laptop do gier.

Źródło: tomshardware.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: