AMD Infinity Cache w układach Big Navi? Co to dla nas oznacza

AMD prawdopodobnie zamierza zaimplementować technologię Infinity Cache do najnowszych układów Big Navi. Co to oznacza dla nas - użytkowników?

Układy graficzne z rodziny Big Navi mają zaoferować specjalną pamięć podręczną, która będzie bezpośrednio połączone z podsystemem pamięci. Rozwiązanie otrzymało roboczą nazwę Infinity Cache. Prawdopodobnie finalnie zostanie ona zmieniona. AMD zaledwie trzy dni temu zarejestrowało nowy znak towarowy, który może odnosić się do nowego systemu pamięci podręcznej.

Karta AMD Radeon 
Źródło: videocardz.com

Karta AMD Radeon

Źródło: videocardz.com

Technologia Infinty Cache może połączyć architekturę procesora (CPU) z układem graficznym (GPU). Infinity Cache ma być składowym elementem ukłądów graficznych Big Navi, który pozytywnie wpłynie na wydajność.

Obecnie wiemy, że układy Big Navi posiadają stosunkowo niewielką szynę danych o pojemności 256 bitów. W chwili obecnej nie wiemy dokładnie na jakiej zasadzie działać będzie technologia Infinity Cache.

Karta graficzna AMD Radeon RX 6900, która wyciekła jakiś czas temu do sieci posiadać ma 16 GB pamięci operacyjnej GDDR6 z 256 bitową szyną oraz rozwiązanie Infinity Cache. Ma to być najwydajniejszy układ z całej rodziny Big Navi.

Pierwsze plotki o technologi Infinity Cache pojawiły się na kanale RedGamingTech na YouTube.

Prawdopodobnie rozwiązanie Infinity Cache pozwoli na przechowywanie większej ilości elementów w pamięci karty graficznej. Rozwiązanie to prawdopodobnie przełoży się na kilkuprocentowy wzrost wydajności, ale technologia ta może nie działać w każdej grze.

Sprawdź, ile kosztuje Radeon RX 5700 XT

Źródło: videocardz.com