AMD: Netbooki są za drogie

AMD skrytykowało bardzo popularny ostatnio rynek Netbooków. Zdaniem przedstawiciela tej firmy komputery tego typu są stanowczo zbyt drogie. Na domiar złego jakość wkładanych do nich baterii jest stosunkowo niska.

Głos w sprawie Netbooków zabrał Pat Moorhead, wice prezes do spraw marketingu w AMD.

"Przyjmujemy teraz bardzo ostrożną taktykę w stosunku do rynku Netbooków. Innymi słowy będziemy się mu jedynie przypatrywać i nie podejmiemy żadnych konkretnych działań. Naszej postawy nie zmienią nawet posunięcia Intela."

Jako przykład Moorhead podał Netbooki kosztujące w granicach 350 funtów (Eee PC 1000H and HP Mini Note). Jego zdaniem za bardzo podobną cenę użytkownicy mogą dostać zwykłe laptopy z ekranem 15.4 cala oraz dyskiem twardym 160GB.

Zobacz również:

  • GeForce RTX 40 będą mieć procesory Ada Lovelace 5 nm
  • AMD Radeon RX 6600 XT i RX 6600 z datą premiery

Przedstawiciel AMD odniósł się również do czasu żywotności baterii. Według niego powinna ona wystarczać na około 9 godzin pracy. Wszystko dlatego, że komputer jest mały i przeznaczony dla ludzi którzy często się przemieszczają.

Niezależnie od wypowiedzianych słów krytyki AMD nadal pracuje nad odpowiednikiem procesora Intel Atom (przeznaczonego do komputerów typu Eee PC). Ma się on nazywać Bobcat.

Więcej wypowiedzi Pata Moorheada znajduje się na jego oficjalnym blogu.