AMD Palomino już za tydzień

Na 15 maja koncern AMD zaplanował premierę procesora do komputerów przenośnych, który zostanie wyposażony w nowy rdzeń o nazwie Palomino.

Na 15 maja koncern AMD zaplanował premierę procesora do komputerów przenośnych, który zostanie wyposażony w nowy rdzeń o nazwie Palomino. Prędkość taktowania układu będzie oscylować wokół 1 GHz. Ponadto zostanie on wyposażony w kolejną wersję technologii oszczędzania energii PowerNow! 2.0. Pozwoli ona m.in. na elastyczne dostosowanie częstotliwości taktowania rdzenia procesora w zależności od stopnia naładowania baterii notebooka.

4 czerwca AMD zaprezentuje dwuprocesorowe rozwiązanie serwerowe, które także zostanie zbudowane z wykorzystaniem procesorów z rdzeniem Palomino. W tym przypadku prędkość pracy układów będzie wynosiła co najmniej 1,2 GHz. Z nie potwierdzonych informacji, na które powołuje się serwis The Inquirer, wynika, że nowe procesory być może zostaną wyposażone w powiększoną ilość pamięci cache drugiego poziomu. Obsługą dwuprocesorowych konfiguracji zajmie się chipset AMD-760MP, który będzie współpracował wyłącznie z pamięciami DIMM, wyposażonymi w kontrolę parzystości ECC.


Zobacz również