AMD Polaris: premiera jeszcze w maju?

Karty graficzne AMD Polaris być może zostaną zaprezentowane jeszcze w maju. W sieci pojawiły się właśnie nieoficjalne testy ich wydajności.

Według serwisu Zolkorn firma AMD zorganizuje między 26 a 29 maja w Makao konferencję, podczas której zaprezentuje nowe karty graficzne Radeon 400 zbudowane w oparciu o nową architekturę Polaris. 31 maja na targach Computex 2016 partnerzy "czerwonych" przedstawić mieliby natomiast zwiedzającym swoje konstrukcje, które wkrótce po tym wydarzeniu zostałyby wprowadzone na rynek.

AMD Polaris - testy wydajności

O tym, że firma AMD faktycznie może nieco przyspieszyć premierę nowych kart mogą świadczyć kolejne już przecieki dotyczące ich wydajności. Tym razem są one autorstwa redaktorów serwisu Serwis VideoCardz, którzy "wzięli na warsztat" karty graficzne pod roboczymi nazwami 67FF:C8 (Polaris 11) oraz 67DF:C4 (Polaris 10) i skorzystali z benchmark Ashes of the Singularity. Niestety obraz, który się z tego wyłonił nie jest zbyt optymistyczny dla wielbicieli "czerwonych". W niektórych testach Polaris 10 jest bowiem nawet o 100% słabszy od GeForce'a GTX 980 Ti.

Oczywiście do testów tego typu należy podchodzić z ostrożnością. Zainteresowanych zachęcam jednak do dokładniejszego z nimi się zapoznania.