AMD Radeon Pro WX 3200 – mocna i kompaktowa karta graficzna dla profesjonalistów CAD

Firma AMD zapowiedziała właśnie kartę graficzną Radeon Pro WX 3200, wydajne rozwiązanie dla stacji roboczych, które ma zapewniać idealny balans pomiędzy wydajnością i stabilnością dla coraz bardziej wymagających budżetowo projektów oraz rygorystycznych wymagań w zakresie przestrzeni środowisk pracy inżynierów i projektantów CAD. Ta efektywna kosztowo, niskoprofilowa karta graficzna powstała w szczególności z myślą o wymaganiach współczesnych małych i średnich przedsiębiorstw.

Wydajność we najpopularniejszych aplikacjach profesjonalnych ma być zagwarantowana za sprawą przyznanych karcie Radeon Pro WX 3200 certyfikatów od takich dostawców oprogramowania, jak AutoDesk, Dassault, Siemens NX, Solid Edge, Creo i wielu innych wiodących. Produkt ten ma ponadto cechy, od liczby wyjść wideo po efektywność energetyczną, które są istotne dla wielu zastosowań:

  • 1,66 TFLOPS wydajności – to o 33% więcej mocy w obliczeniach pojedynczej precyzji niż poprzedniej generacji karta Radeon Pro.
  • 4 GB pamięci GDDR5 z 128-bitowym interfejsem – to pewność, że pamięci i wydajności wystarczy nawet przy dużych projektach, a karta poradzi sobie z łatwością z modelami 2D i 3D.
  • Energooszczędność – technologia AMD PowerTune dynamicznie optymalizuje zużycie energii i ogranicza maksymalne zużycie do 50W, podczas gdy funkcja AMD ZeroCore Power znacząco obniża zapotrzebowanie na energię podczas spoczynku.
  • Niski profil, wysoka wydajność – karta została zaprojektowana dla niewielkich obudów i jest wyposażona w cztery porty Mini-DisplayPort 1.4, które razem mogą obsłużyć do czterech ekranów 4K lub jeden 8K.
  • Lepsze sterowniki – pakiet AMD Radeon Pro Software for Enterprise obsługuje kartę graficzną Radeon Pro WX 3200 i wszystkie inne modele z rodziny Radeon Pro oferując z każdym kolejnym kwartalnym wydaniem coraz lepszą wydajność, poprawki w zakresie stabilności oraz nowe i ulepszane funkcje.
AMD Radeon Pro WX 3200 – mocna i kompaktowa karta graficzna dla profesjonalistów CAD

Radeon Pro WX 3200 to najbardziej opłacalna, certyfikowana karta graficzna firmy AMD, która będąc kompaktowym rozwiązaniem kosztuje 199 USD. Powinna być dostępna w 3 kwartale 2019 u wiodących sprzedawców internetowych, jak newegg i resellerów jak PCM, a także w lecie w nowych wersjach biznesowych stacji roboczych od firm takich jak Boxx, Dell i HP.

Zobacz również:

  • Najlepsze oferty Lidla: tania elektronika - co warto kupić? [28.07.2021]