AMD Radeon R9 Nano - dostawy ruszyły

Firma AMD rozpoczęła dostarczanie kart Radeon R9 Nano do wybranych partnerów. Tym samym specyfikacja produktu została już sfinalizowana, a karty najprawdopodobniej znajdą się w sprzedaży już w sierpniu.

Dowodem na rozpoczęcie dostaw mają być zdjęcia finalnego produktu opublikowane przez serwis iyd.kr. Karta wygląda na nich identycznie jak rendery zaprezentowane podczas konferencji na temat nowych produktów którą AMD zorganizowało pod koniec czerwca.

AMD Radeon R9 Nano - dostawy ruszyły

Radeon R9 Nano

Głównym atutem karty Radeon R9 Nano ma być wysoka wydajność przy zachowaniu bardzo kompaktowych rozmiarów - idealnych do niewielkich komputerów. Karta ma tylko 15 cm długości, więc z łatwością zmieści się do nawet najmniejszej obudowy ITX. Układ chłodzenia karty wyposażony jest w zaledwie jeden wentylator, a TDP karty jest określone przez AMD na 175 W. Radeon R9 Nano ma oferować wydajność Radeona R9 290X pobierając przy tym o połowę mniej energii elektrycznej.

AMD Radeon R9 Nano - dostawy ruszyły

Radeon R9 Nano

Na karcie można się spodziewać tego samego rdzenia graficznego który znajduje się na kartach Radeon R9 Fury oraz Radeon R9 FuryX - jednak ilość procesorów strumieniowych nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona ani przez AMD, ani przez testerów. Plotki mówią o 4096 procesorach strumieniowych, i znacznie niższym zegarze taktowania procesora graficznego - ale trzeba do nich podchodzić z pewną rezerwą. Karta jest wyposażona w 4 GB superszybkiej pamięci 3D HBM, ale zegar z jaką pamięć jest taktowana nie jest jeszcze znany.

Dokładną specyfikację oraz cenę Radeona R9 Nano poznamy najprawdopodobniej już w sierpniu gdy karty pojawią się na półkach sklepowych.

źródło: kitguru.net