AMD Ryzen 5 3500 tylko dla producentów komputerów

AMD potwierdza, że Ryzen 5 3500 dostępny będzie tylko dla producentów OEM.

AMD finalnie przyznało się, że stworzono procesor Ryzen 5 3500. Układ ten plasuje się jedynie nieco poniżej modelu Ryzen 5 3600. Chip ma 6 rdzeni i 6 wątków oraz taktowanie zegara na poziomie 3,6 GHz, które może wzrosnąć w trybie Turbo do 4,1 GHz. Pamięć podręczna L3 ma 16 MB pojemności, a TDP wynosi 65 W.

AMD Ryzen 5 3500 tylko dla producentów komputerów

Źródło: AMD

Niestety najnowszy procesor nie będzie dostępny w sprzedaży detalicznej. Model Ryzen 5 3500 dostępny będzie tylko dla producentów sprzętu komputerowego.

Nowy układ został po raz pierwszy zauważony w sierpniu tego roku, kiedy to Apisak przedstawił wszystkie specyfikacje procesorów Ryzen 3 generacji. Później MSI i HP również przypadkowo potwierdziły istnienie procesora. Ostatnimi czasy również Dell puścił nieco pary z ust, a procesor przez chwilę pojawił się na Amazonie. W związku z licznymi przeciekami AMD oficjalnie uruchomiło stronę produktu i przedstawia o nim ogólne informacje.

"Oferujemy procesor AMD Ryzen 5 3500 partnerom OEM i kanałom w niektórych regionach. Procesor ten pozwoli naszym partnerom w pełni wykorzystać najbardziej zaawansowaną platformę procesora AMD, oferującą potężne gry i wysoką wydajność w pracy przy wsparciu wiodących w branży PCIe 4.0, Precision Boost Overdrive firmy AMD oraz Ryzen Master Utility".

Oznacz to, że procesor Ryzen 5 3500 znajdzie się jedynie w gotowych zestawach komputerowych firm takich, jak MSI, HP oraz Dell. Niestety konsumenci, którzy sami składają swojego peceta nie będą mogli zakupić tego układu w sklepie.

Wydajność procesora Ryzen 5 3500 jest niższa od modelu Ryzen 5 3600, ale bardzo porównywalna do starszego Ryzen 5 2600.

Źródło: techspot.com