AMD Ryzen 5000 - niektóre modele będzie ciężko nabyć

Myślisz o zmianie procesora na nową propozycję AMD? Niestety, niektóre topowe procesory będą w tym kwartale trudno dostępne. A które łatwo nabędziesz?

Początek roku to dobry czas na zmianę komputera na nowy lub modernizację już używanego. AMD jest obecnie na fali dzięki nowym procesorom z rodziny Ryzen 5000, jednak w bieżącym kwartale mogą być problemy z dostępnością niektórych modeli. Powodów jest kilka - zaczynając od mocy przerobowych TSMC, czyli głównego producenta układów AMD, kończąc na ograniczeniach łańcucha dostaw. Serwis WCCF Tech dotarł do informacji, prezentujących dostępność opartych na architekturze Zen 3 procesorów AMD. Najtrudniej będzie dostać modele 5950X i 5900X, a także 3800X, 3300X oraz 3100. Nie powinno być natomiast problemów z modelami Ryzen 5800X, 5600X i 3600.

Topowe procesory AMD można dostać w Polskich sklepach z elektroniką, jednak ich ilość jest ograniczona, dlatego warto już dzisiaj pomyśleć o ich zakupie - jeśli nie chcesz czekać do kolejnego kwartału. Alternatywą może być dla nich Ryzen 5800X - nazywany jest "najtańszym procesorem premium". A jak będzie w drugim kwartale? Tego nie sposób przewidzieć.

Źródło: WCCF Tech