AMD: Ryzen 7 nie ma problemów z Windows 10

Według AMD pomiędzy procesorami Ryzen a Winodws 10 nie ma żadnych problemów.


Informacje o problemach z AMD Ryzen

Kilka dni temu zaczęły pojawiać się doniesienia, z których wynikało, że w przypadku nowych procesorów Ryzen i systemu Windows 10 występują problemy z wydajnością związane z niepoprawnym odróżnieniem rdzeni fizycznych od logicznych. Występować miała też znacząca różnica pomiędzy Windows 10 i Windows 7 oraz problemy z wydajnością w grach powodowane przez technologię simultaneous multi-threading (SMT). Poniżej oświadczenie AMD w tej sprawie.

Problem z wątkami w Windows 10

"Analizowaliśmy raporty na temat niepoprawnego przydzielania wątków na procesorze AMD Ryzen. Na podstawie naszych badań twierdzimy, że zarządzanie wątkami w Windows 10 działa prawidłowo dla Zen i nie wiemy obecnie, aby istniał jakikolwiek problem w architekturze objawiający z niekorzystnym wykorzystaniem rdzeni fizycznych i logicznych" - tłumaczy AMD.

Różnice pomiędzy Windows 7 i Windows 10

AMD nie dostrzega różnic w przydzielaniu zadań rdzeniom pomiędzy Windows 7 i Windows 10. "Jeżeli w ogóle są jakieś różnice w wydajności związane mogą być tylko z występującymi w OS-ach różnicami w zakresie architektury oprogramowania".

Simultaneous multi-threading (SMT)

AMD twierdzi, że generalnie technologia SMT zapewnia neutralny/pozytywny efekt w wielu tytułach, np.: Arma 3, Battlefield 1, Mafia III, Watch Dogs 2, Sid Meier’s Civilization VI, For Honor, Hitman, Mirror’s Edge Catalyst i The Division.

Będzie lepiej

"Znaleźliśmy wiele drobnych elementów, które możemy poprawić, i które poprawią wydajność Ryzena w pewnych zastosowaniach. Jesteśmy pewni, że będzie to prowadziło korzystnych optymalizacji dla obecnych i przyszłych aplikacji" - zapowiada AMD.