AMD Ryzen - ceny najwydajniejszych modeli

Z niepotwierdzonych doniesień wynika, że cena najwydajniejszego procesora Ryzen zostanie ustalona przez AMD na poziomie poniżej 500 USD.


AMD Ryzen

Procesory Ryzen miejmy nadzieję będą realną konkurencją dla układów Intela. Dla zainteresowanych zakupem chipów AMD osób mamy ważną informację: właśnie "wyciekły" domniemane ceny wybranych modeli.

AMD Ryzen- ceny

Jak donosi VideoCards ceny trzech nowych procesorów AMD z najwydajniejszej serii R7 zostaną ustalone na następującym poziomie:

- Ryzen 7 1700: 316 USD

- Ryzen 7 1700x: 381 USD

- Ryzen 7 1800X (rywal układu Intel Core i7-6900K): 490 USD

AMD Ryzen - wersje

Według nieoficjalnych informacji Rodzina Ryzen zostanie podzielona na trzy serie: R3, R5 i R7. W sumie na rynek miałoby trafić 17 układów. Najwydajniejszym ma być wspomniany Ryzen 7 1800X.

AMD Ryzen - ceny najwydajniejszych modeli

AMD Ryzen

AMD Ryzen i Windows 7

Na koniec warto dodać, że wbrew wcześniejszym doniesieniom AMD zamierza udostępnić oficjalne sterowniki jedynie dla Windows 10. Jednocześnie firma przyznała jednak, że przeprowadziła testy na Windows 7. O ile więc połączenie "siódemki" i Ryzena raczej nie powinno sprawiać problemu (może "wyciekną" też nieoficjalne sterowniki?), o tyle nie powinniśmy oczekiwać po nim wyciągnięcia z nowych chipów maksimum możliwości.