AMD atakuje rynek usług oferujących gry w chmurze. Przedstawia karty Radeon Sky

Podczas Game Developers Conference (GDC) firma AMD zaprezentowała Unified Gaming Strategy, której istotną częścią są nowe karty z serii Radeon Sky mające pomóc jej w zawojowaniu rynku usług cloud gamingu.

Cloud Gaming to technologia pozwalająca na granie w gry umieszczone w chmurze. Branża ta ostatnimi czasy dynamicznie się rozwija i zdaniem analityków w samych tylko Stanach Zjednoczonych jej wartość do 2016 roku osiągnie poziom 81 miliardów dolarów.

Takiej okazji oczywiście nie mogą przepuścić producenci kart graficznych, tacy jak firma AMD, która przedstawiła właśnie platformę do gier w chmurze, czyli karty z serii Radeon Sky. Obecnie wiemy już, że mają z nich korzystać zajmujące się cloud gamingiem firmy takie jak CiiNow, G-Cluster, Otoy i Ubitus.

Nowe karty - modele Radeon Sky 900, 700 i 500 - wykonane zostały w oparciu o 28-nanometrową architekturę Graphics Core Next (GCN) i wspierają DirectX 11. Odpowiednią wydajność niezbędną w streamingu zapewnić ma im technologia RapidFire. Z podanych przez AMD informacji wynika, że każda z kart pozwalać ma na streamowanie do sześciu gier w jakości obrazu HD (konkretnie 720p).

Radeony Sky 900, 700 i 500 pojawią się na rynku w drugim kwartale tego roku. Ich pełną specyfikację znajdziecie tutaj.


Zobacz również