AMD blefuje?

Nie tak dawno w Sieci pojawiły się informacje na temat nowej technologii AMD o nazwie "Reverse Hyper-Threading", dzięki której procesory w wersji AM2 powinny dorównać wydajnością w aplikacjach jednowątkowych nowym układom Intel Core 2 Duo. Serwis TheInquirer poinformował jednak właśnie, że ta nowa technologia... nigdy nie istniała.

Z nieoficjalnych informacji wynikało, że nowa funkcja AMD - Reverse HyperThreading - miała działać odwrotnie do HyperThreadingu, który dzieli zadania na równolegle wątki wykonywane przez poszczególne rdzenie CPU. Teoretycznie powinno to dać wymierne korzyści, gdyż możliwe byłoby wykonanie jednocześnie 6 operacji w jednym cyklu (Conroe może wykonywać 4 takie operacje). Zysk wydajności widoczny byłby w aplikacjach jednowątkowych, w których to procesory AMD miałyby szansę nawet wyprzedzić nowe układy Conroe.

Jednak według serwisu TheInquirer.net nowa technologia nigdy nie istniała. Był to czysty blef ze strony AMD. Firma oczywiście chciałaby posiadać takie rozwiązanie, ale prawdopodobnie nawet zapowiadane czterordzeniowe procesory K8L nie będą umożliwiały "jednordzeniowej" pracy w systemie operacyjnym.

Jeżeli informacje podawane przez serwis są prawdziwe, Intel na długo pozostawi w tyle AMD. Warto dodać, że według najnowszych doniesień układy K8L nie powinny pojawić się na rynku przed 2008 rokiem.

Strona serwisu: TheInquirer.