AMD celem ataku hakerów. Ich łupem padły dane ok. 200 osób

Hakerzy z grupy r00tBeer zapowiedzieli niedawno, że zaatakują duże przedsiębiorstwo. Okazało się, że mieli na myśli firmę Advanced Micro Devices.


Jakiś czas temu grupa hakerów o nazwie "r00tBeer Security Team" zamieściła na swoim koncie na Twitterze informację, że ich następnym celem będzie "duże przedsiębiorstwo". 19 sierpnia wiadomo już było, o kogo im chodziło. Wówczas bowiem przestał działać blog firmy Advanced Micro Devices.

AMD niechętnie przyznało się do ataku

Początkowo producent procesorów zamknięcie strony tłumaczył "rutynową konserwacją". Następnie zamieścił na niej następującą informację:

"Strona AMD jest chwilowo niedostępna. Przepraszamy za niedogodności. Obszar ten będzie z powrotem online tak szybko, jak to tylko możliwe."

W przesłanym później do serwisu eWeek rzecznik AMD w końcu przyznał jednak, że blog został zaatakowany 19 sierpnia i że jego firma natychmiast przeniosła go w tryb offline zmieniając wszystkie hasła. Zapowiedział również, że włamanie zostanie poddane skrupulatnemu śledztwu.

Jakie straty?

Po przeprowadzonej akcji hakerzy zamieścili w sieci bazę danych zawierającą blisko 200 adresów e-mail i zaszyfrowanych haseł. Wszystkie należały do pracowników firmy AMD. Zwykli użytkownicy nie mają więc powodu do obaw.

Warto dodać, że firma AMD korzystała z narzędzia blogowego WordPress.