AMD chwali się wynikami

Firma AMD ma powody do świętowania. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy od swej premiery, procesory (APU) Fusion trafiły do ponad miliona laptopów i netbooków. Jeszcze lepiej radzą sobie układy graficzne wspierające DirectX 11.

W trakcie konferencji podsumowującej ostatni kwartał fiskalny, przedstawiciele AMD zdradzili, że ich APU ciszą się dużym zainteresowaniem. Od swej premiery na początku listopada zeszłego roku procesory nazwane Fusion trafiły już do ponad miliona laptopów i netbooków. Nie oznacza to jednak, że tylu klientów skusiło się na to rozwiązanie. AMD chwali się tu liczbą APU sprzedanych swoim partnerom. Przedstawiciele firmy zaznaczają, że liczba ta wskazuje, iż klienci są bardzo zainteresowani oszczędzaniem energii i większą funkcjonalnością, możliwościami w sferze multimediów. Dokładnie tym, na co nacisk kładzie Fusion.

Jednocześnie powiedziano, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się układy graficzne wspierające DirectX 11. W ich przypadku firma sprzedała już ponad 35 milionów tego typu jednostek. Podkreślono też, że sprzedaż będzie mocno rosła w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Ma się tak stać szczególnie ze względu na duże zainteresowanie rynku lekkimi, mającymi dużą moc komputerami przenośnymi.

Zobacz również:

  • Karty graficzne podrożeją... przez pamięć RAM
  • Który model iPhone'a 12 najpopularniejszy? Zwycięzca nie jest oczywisty

AMD ujawniło również, że w czwartym kwartale fiskalnym dochód firmy zamknął się w kwocie 1,65 mld. dolarów. Jej przychód - po odliczeniu podatków - to natomiast 375 milionów dolarów.