AMD gna do przodu, Intel... się boi?

Zgodnie z doniesieniami tajwańskich producentów płyt głównych, w drugim kwartale 2006 roku zostaną udostępnione użytkownikom procesory AMD dla podstawki Socket M2. Pojawią się wtedy trzy modele CPU: dwurdzeniowy Windsor, oraz jednordzeniowe: Orlean i Manila.

W Windsorze (który stanie się częścią linii Athlon 64 X2) i Orleanie (Athlon 64) firma wprowadzi obsługę technologii wirtualizacji o nazwie Pacifica. Użytkownik nie uświadczy jej natomiast w Manili, która ma się stać kolejnym Sempronem.

Wprowadzanie nowych modeli i gniazd jest konsekwentnym realizowaniem planu, zgodnie z którym procesory współpracujące z Socket 939 mają zostać wyparte z rynku w 2007 roku.

AMD przewiduje, że premiera nowych układów zbiegnie się z wzrostem zainteresowania użytkowników pamięciami DDR2. Firma jest na tyle pewna swego sukcesu, że zdecydowała się nawet na wyzwanie Intela na dwurdzeniowy pojedynek wydajności.

Intel na razie nie podjął rękawicy.

Aktualizacja: 15 grudnia 2005 16:17

Pojawiają się pierwsze pogłoski, że AMD zaczyna uważać się za zwycięzcę pojedynku. Niektóre serwisy donoszą nawet, iż konkurent Intela wykupił reklamy w gazetach, w których wprost oświadcza, że Opterony są dla użytkowników dużo lepszym wyborem niż Xeony.


Zobacz również