AMD i Mauritius podpisały umowę na dostawę tanich PC

Firma Advanced Micro Devices podpisała z rządem Mauritiusa umowę, w której zobowiązała się do sprzedaży 100 tysięcy komputerów klasy PC po znacznie niższych niż normalnie cenach. Ideą porozumienia jest pomoc w niwelowaniu różnic w dostępie do technologii cyfrowych między wyspą a krajami rozwiniętymi. Tak przynajmniej twierdzi AMD.

"Prawdopodobnie już pod koniec sierpnia na rynek Mauritiusa trafi pierwsza partia nowych, tanich komputerów PC" - ogłosił podczas Infotech 2008 Imi Mosaheb, szef marketingu i sprzedaży AMD na Południową Afrykę.

Umowa dotyczy znacznego obniżenia cen za zestawy komputerowe (w tym procesory, klawiatury, monitory i myszki) - do poziomu około 383 dolarów od pakietu. Obecnie, podobne zestawy kosztują na Mauritiusie nawet dwa razy więcej.

AMD dostarczy procesory, karty graficzne i wszystkie inne komponenty do lokalnych fabryk, które przygotują kompletne zestawy. Lokalny parnet AMD, Leal Communications & Informatics, odegra wiodącą rolę w całym przedsięwzięciu.

Komputery przeznaczone zostaną dla tych, którzy obecnie nie mogą sobie pozwolić na podobny sprzęt, powiedział podczas Infotech minister IT i Telekomunikacji Etienne Sinatambou. Dodał również, że obniżki pojedynczych cen to za mało by zniwelować przepaść w dostępie do nowych technologii. Z tego powodu jednocześnie wdrożonych zostanie kilka dodatkowych planów rozwoju.