AMD jest obecnie tak blisko Intela jak nigdy wcześniej

Firma AMD powinna wkrótce poważnie powalczyć z Intelem za pomocą nowych procesorów Zen - twierdzi John Taylor z ekipy "czerwonych".

John Taylor z firmy AMD na spotkaniu z dziennikarzami w Australii zadeklarował, że jego firma jest na najlepszej drodze aby poważnie powalczyć z Intelem.

"Do końca tego roku AMD pójdzie naprzód prezentując nowy rdzeń CPU Zen jak również graficzną architekturę Polaris. Jesteśmy obecnie tak blisko Intela, jak nigdy wcześniej - zawsze potrzebny jest drugi gracz do kontrolowania tego pierwszego" - powiedział John Taylor dodając, że Zen będzie konkurował z Intelem nie tylko ze względu na cenę ale również wydajność, moc i specyfikację.

Zen i Polaris

W przypadku wspomnianych procesorów Zen spodziewany wzrost wydajności względem obecnych układów sięgać ma około 40% IPC (instrukcji na cykl zegara). Jeżeli chodzi o architekturę Polaris przedstawione niedawno przez serwis VideoCardz testy wydajności kart Polaris 11 i Polaris 10 mogły rozczarować osoby oczekujących najwyższej wydajności.

Trzymajmy kciuki za AMD

Jak będzie przekonamy się za kilka miesięcy. Warto jednak trzymać kciuki za AMD, ponieważ zażarta konkurencja na rynku procesorów jest nam, czyli konsumentom, bardzo potrzebna.