AMD: mobilne karty z obsługą DirectX 11 w przyszłym roku

AMD udostępni pierwsze mobilne karty graficzne obsługujące DirectX 11 na początku przyszłego roku - deklaruje Rick Bergman, wiceprezes firmy.

Ranking PC World - karty graficzne

Wedle deklaracji wiceprezesa AMD, pierwsze mobilne karty graficzne obsługujące DirectX 11 zostaną zaprezentowane na początku przyszłego roku, natomiast zintegrowane układy - rok później.

Warto dodać, że już w przyszłym miesiącu będziemy z kolei mogli kupić desktopowe Radeony HD wspierające najnowsze biblioteki Microsoftu.

_____

DirectX Microsoftu jest zestawem API (Interfejs Programowania Aplikacji), odpowiedzialnym za generowanie grafiki 2D i 3D oraz dźwięku, a także innych zadań, związanych głównie z grami komputerowymi. Biblioteki są wykorzystywane także podczas pisania złożonych programów służących do generowania grafiki trójwymiarowej.

DirectX 11 to kolejne zmiany w stosunku do poprzedniej wersji. Jedna z najważniejszych to wsteczna kompatybilność z bibliotekami DX 10 oraz 10.1, a co za tym idzie także z urządzeniami obsługującymi wymienione technologie.