AMD nie zamierza wkraczać na rynek smartfonów

Lisa Su z AMD dała jasno do zrozumienia, że jej firma nie jest zainteresowana rynkiem smartfonów.

Od kilku lat wielu z nas miało nadzieję, że firma AMD wejdzie na rynek smartfonów oferując własne układy SoC. Niestety Lisa Su, główny menadżer AMD, zadeklarowała właśnie w jednym z wywiadów, że o ile urządzenia takie jak tablety, czy hybrydy są dla jej firmy ważne, o tyle nie ma ona żadnych planów odnośnie wejścia na rynek smartfonów.

"Chcemy ukierunkować nasze wysiłki na rozwój mikroprocesorów, projektowanie i możliwości graficzne. Głównym celem dla AMD jest rynek gier. Szukamy obszarów, w których możemy się wyróżnić i właśnie gry są takim miejscem. Będziemy nadal szukać swoich szans. Tradycyjny rynek PC naprawdę się zmienia patrząc na nowe formy, które się na nim pojawiają. PC jest dla nas kluczowy, ale będziemy szukać możliwości, które pomogą nam się rozwijać." - powiedziała Lisa Su podkreślając jednocześnie, że strategia przyjęta w stosunku do procesorów APU dobrze działa, co potwierdza coraz większa liczba urządzeń z nich korzystających.

No cóż, niezbyt dobrze to wygląda, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że rynek komputerów PC maleje, natomiast smartfonów sprzedaje się coraz więcej. Z drugiej jednak strony firma AMD przespała swoją szansę i być może faktycznie obecnie nie już ma sensu, aby atakowała rynek zdominowany przez układy oparte na architekturze ARM. Co o tym sądzicie?