AMD: notebooki z układami Trinity odpowiedzią na ultrabooki

Firma AMD przygotowuje ultracienkie laptopy, które będą rywalizowały o klientów z ultrabookami. Podobno mają oferować bardziej wydajną grafikę i dłuższą pracę baterii. Prototyp z procesorem APU o nazwie kodowej Trinity został wykonany przy współudziale firmy Compal.

AMD Trinity w nowym notebooku

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia o tym, że AMD ma zamiar rywalizować z ultrabookami Intela dzięki niższym ceną. Niedawno zaprezentowano ich prototyp wyprodukowany przez firmę Compal, a teraz pojawiło się nieco więcej danych na ich temat. Notebooki z procesorami Trinity mają kosztować 600 - 800 dolarów, a pojawią się w połowie roku. Na razie ultrabooki są droższe, a najtańsze z nich kosztują 900 dolarów.

AMD zapewnia, że ultracienkie laptopy z nowymi procesorami Trinity będą górowały nad konkurencją dzięki o 50 proc. lepszej wydajności grafiki oraz baterii pozwalającej na ponad 12 godzin pracy. Nowe APU ma podwoić wydajność na wat w porównaniu do obecnych układów AMD Llano.

Zobacz również:

  • Najlepsza płyta na AMD AM4 - jaki model wybrać?
  • AMD 4700S - nowe APU pasujące do Xboxów
  • Zwiastun 4 części Matrixa - tego fani się nie spodziewali
AMD: notebooki z układami Trinity odpowiedzią na ultrabooki

Informacje na temat APU Trinity

Od dawna AMD rywalizuje z Intelem na rynku procesorów, ale ciągle jest tym drugim, który musi gonić swojego rywala. Nowe notebooki z procesorami Trinity mogą jednak być poważną konkurencją dla ultrabooków. Lepsza wydajność i czas pracy baterii przy niższej cenie na pewno skusi wielu klientów. Może to również wpłynąć na obniżenie cen ultrabooków.