AMD obiecuje: więcej referencyjnych Navi 21 w tym kwartale

Riche Corpus, Senior Director w Radeon Technologies Group, powiedział w wywiadzie, że AMD wprowadzi na rynek dużą ilość kart referencyjnych RX 6000.

Wywiad został przeprowadzony dla serwisu BabelTechReviews. Corpus powiedział w nim, że AMD nie tylko wprowadzi wspomniane karty referencyjne (czyli przygotowane przez samo AMD), ale również będzie aktywnie wspierać swoich partnerów w procesie projektowania własnych wariantów RX 6000 oraz innych kart Radeon. Zdradził również, że zainteresowanie seriami RX 6800 oraz RX 6900 XT jest bardzo duże i obiecał, że AMD zrobi wszystko, aby dostarczyć je wszystkim chętnym graczom. Wracając do kart korzystających z Navi 21 - mają być one powszechnie dostępne jeszcze w tym kwartale.

Póki co są duże problemy z nabyciem układów RTX 3070, RTX 3080 i RTX 3089. Procesy produkcyjne zakłóca epidemia Covid-19, która znacznie spowolniła szybkość pracy fabryk. Warto przypomnieć, że AMD rozważało całkowite wycofanie się z produkcji kart referencyjnych. Jak widać producent zmienił zdanie. Warto mieć na uwadze, że karty te są zazwyczaj tańsze od wariantów oferowanych przez partnerów AMD.

Źródło: Videocardz