AMD oficjalnie "wskrzesza" markę FX. Na razie teoretycznie

Dzisiaj podczas targów Electronic Entertainment Expo (E3) firma AMD oficjalnie poinformowała o reaktywowaniu marki FX dla procesorów i platform PC.

Najmocniejszą serią procesorów  Zambezi będzie 8-rdzeniowa seria FX-8100

Najmocniejszą serią procesorów Zambezi będzie 8-rdzeniowa seria FX-8100

Polecamy:

Zobacz też:

Pierwszą platformą należącą do wskrzeszonej marki FX będzie platforma o nazwie Scorpius. Będzie się ona składała z przeznaczonych dla podstawki AM3+ procesorów serii FX (pierwsze układy bazujące na 32-nanometrowej architekturze Bulldozer; ich kodowa nazwa to Zambezi), płyt głównych zbudowanych w oparciu o chipsety AMD z serii 9 oraz kart graficznych z rodziny Radeon HD 6000.

Produkty posiadające w nazwie oznaczenie "FX" przeznaczone są przede wszystkim dla osób planujących zbudować sprzęt cechujący się ogromną wydajnością.

"Marka FX zapewni entuzjastom PC doświadczenia na najwyższym poziomie. Poprzez kombinację odblokowanych 8-rdzeniowych procesorów, ostatniej technologii chipsetów oraz najnowszych kart graficznych, klienci FX będą mogli cieszyć się z bezkonkurencyjnych możliwości oraz niesamowitej kontroli nad wydajnością swojego komputera PC" - powiedział Leslie Sobon z firmy AMD.

Niestety obecnie są to jedynie obietnice. AMD nie posiada bowiem w swojej ofercie żadnego "prawdziwego" produktu FX. Zmieni się to dopiero w trzecim kwartale (na przełomie sierpnia i września), kiedy to wprowadzi do sprzedaży zapowiadane high-endowe procesory o kodowej nazwie Zambezi (FX-Series).