AMD oskarża byłych pracowników o wyniesienie tysięcy dokumentów do NVIDII

Firma AMD oskarżyła przed sądem kilku swoich wysoko postawionych byłych pracowników o kradzież 100 000 dokumentów, które jej zdaniem przekazali swojemu nowemu pracodawcy.

Głównymi bohaterami pozwu złożonego przez firmę AMD są Robert Feldstein (najbardziej znacząca postać; był od 2012 roku wiceprezesem ds. strategicznego rozwoju firmy odpowiedzialnym m.in. za "konsolowe" negocjacje z Sony, Microsoftem i Nintendo) oraz menadżerowie Manoo Desai i Nicolas Kociuk. Zostali oni oskarżeni o to, że na sześć miesięcy przed przejściem do NVIDII skopiowali na zewnętrzne dyski ponad 100 tysięcy poufnych dokumentów. Cała trójka oraz dodatkowo menadżer Richard Hagen została także oskarżona o nielegalną rekrutację pracowników AMD.

AMD twierdzi, że poddało gruntowej analizie komputery swoich byłych pracowników, co pozwoliło dotrzeć do mocnych dowodów na to, że Desai i Kociuk spiskowali ze sobą na temat sprzeniewierzenia poufnych danych i informacji chronionych tajemnicą handlową oraz sposobów dostępu do chronionych komputerów.

AMD domaga się w pozwie odszkodowania oraz zwrócenia skradzionych dokumentów, chociaż, jak to jasno daje do zrozumienia, nic nie zdoła naprawić powstałych przez szpiegowską działalność szkód.

____________________________

Poważna sprawa. Jeżeli faktycznie tak było, mam nadzieję, że cała czwórka zostanie surowo ukarana.


Zobacz również