AMD otwiera sklep z "androidowymi" aplikacjami dla komputerów z Windows

Firmy BlueStacks i AMD poinformowały o nawiązaniu współpracy. Dzięki niej właściciele komputerów stacjonarnych, tabletów i laptopów zbudowanych w oparciu o platformę AMD mogą korzystać ze specjalnie zoptymalizowanych aplikacji przygotowanych oryginalnie z myślą o systemie Google Android.


Partnerstwo BlueStacks i AMD oznacza, że "androidowe" aplikacje zostały zoptymalizowane do współpracy z kartami graficznymi Radeon oraz procesorami największego konkurenta Intela. Aby z nich skorzystać należy pobrać aplikację AMD AppZone Player, lub przejść do sklepu AMD AppZone, pobrać np. jakąś grę i automatycznie zainstalować wspomniany odtwarzacz.

Warto zaznaczyć, że "androidowa" platforma firmy BlueStack oferuje dostęp do aplikacji Android App Player, z którego mogą skorzystać wszyscy właściciele komputerów PC (z procesorami Intela i AMD) pracujących pod kontrolą systemów Windows począwszy od XP, a skończywszy na mającej się pojawić 26 października "ósemce". Co więcej, aplikacja dostępna jest też na Maki.

AMD twierdzi jednak, że jej aplikacja "dzięki współpracy z BlueStacks skutkującej optymalizacją dla technologii AMD GPU i APU [accelerated processing unit] zapewnia najlepsze doznania na komputerach PC zasilanych platformą AMD".

AMD AppZone Player z nowymi komputerami

Firma AMD poinformowała ponadto, że podjęła współpracę z producentami komputerów, na mocy której będą oni instalowali AppZone Player na nowym sprzęcie zbudowanym w oparciu o platformę AMD i pracującym pod kontrolą systemów Windows 7 i Windows 8.

Problem dla Microsoftu?

Nowa propozycja AMD z pewnością przypadnie wielu konsumentom do gustu. Warto tutaj jednak zastanowić się nad zagrożeniem platformy BlueStack, jakie stwarza ona dla sklepu Microsoftu oferującego obecnie 2000 aplikacji dla Windows 8. Chodzi o to, że część deweloperów może zrezygnować z podjęcia trudu przystosowania swoich produktów do "ósemki" uznając, że nie ma to najmniejszego sensu...

Co o tym sądzicie?