AMD porzuca markę Catalyst na rzecz Radeon Software

Po reorganizacji firmy AMD i wydzieleniu działu Radeon Technologies Group przyszła pora na pierwszą zmianę, która dotknie bezpośrednio klientów. Dla użytkowników kart graficznych AMD przygotowano nowy pakiet oprogramowania. AMD Catalyst zastąpi teraz Radeon Software.

Firma AMD przeszła we wrześniu reorganizację. Wydzielono dział Radeon Technologies Group odpowiedzialny jest za technologie graficzne. Nowej jednostce zajmującej się teraz kartami graficznymi i stworzonych z myślą o nich oprogramowaniem przewodzi Raja Koduri.

Pierwsza zmiana związana z wydzieleniem w AMD działu Radeon Technologies Group dotyczy oprogramowanie do kart graficznych. Do tej pory klienci korzystali z AMD Catalyst i w ramach tego pakietu instalowane były sterowniki do kart oraz dodatkowe programy.

Pakiet Catalyst do kart graficznych AMD zostaje przemianowany na Radeon Software

Pakiet Catalyst do kart graficznych AMD zostaje przemianowany na Radeon Software

Pakiet AMD Catalyst został przepisany i zmieniono jego nazwę. Od teraz użytkownikom kart graficznych Radeon udostępniane będzie oprogramowanie o nazwie Radeon Software. Na pakiet przeznaczony dla graczy, programistów i profesjonalistów wykorzystujących komputer do pracy składać się będą nowe sterowniki oraz kilka dodatkowych narzędzi.

Dostępny do tej pory program o nazwie AMD Catalyst Control Center został przeprojektowany i przemianowany na Radeon/FirePro Settings. Pierwsza wersja nowego pakietu oprogramowania od AMD będzie się nazywać Radeon Software Crimson Edition i trafi do użytkowników jeszcze w tym roku.