AMD prezentuje czarną niczym noc kartę Radeon RX 6800 XT

Niespodziewanie AMD zaprezentowało światu nową kartę. Wcześniej nie mieliśmy o niej pojęcia - nie było przecieków, plotek, etc. A co potrafi?

AMD Radeon RX 6800 XT Midnight Black to - zgodnie z nazwą - karta w kolorze czarnym, będąca najnowszą propozycją "czerwonych". Od razu po oficjalnej prezentacji pojawi się w sklepie producenta, ale jak pokazuje ujawniona specyfikacja, poza kolorem nie różni się niczym od standardowego modelu referencyjnego. Będzie dostępna w limitowanej ilości, a pierwszeństwo w zamawianiu mają osoby zapisane do AMD Red Team.

Jej sercem jest Navi 21 XT z 4608 procesorami strumieniującymi. Na pokładzie znalazło się aż 16 GB pamięci GDDR6 oraz 128 MB Infinity Cache. To robi wrażenie. Karta jest szeroka na 2,5 slota, a podpina się ją dwoma 8-pinowymi wejściami. Zapotrzebowanie na moc to 300 W.

Jak informuje AMD, karta była zainspirowana życzeniami użytkowników i gwarantuje taką samą wydajność, jak AMD Radeon RX 6800 XT. Jest będzie dostępna jeszcze dziś, wyłącznie na stronie AMD.com. Podczas prezentacji AMD nie zdradziło ceny. Referencyjna dla zwykłego 6800XT to 649 dolarów, czyli 2507 zł. Prawdopodobnie wersja Midnight Black będzie nieco droższa.

Źródło: VideoCardz