AMD przedstawia nowy produkt - pamięci Radeon DDR3

Jeden z głównych graczy na rynku kart graficznych i procesorów - firma AMD - zaprezentował zupełnie nowy produkt, czyli pamięci DDR3 sygnowane marką Radeon.

Firma AMD kojarzy nam się przede wszystkim z produkcją procesorów oraz kart graficznych. Jak się jednak okazuje, ten amerykański producent ma zamiar poszerzyć swoją działalność i wkroczyć na rynek…pamięci RAM.

Z informacji prasowej wynika, że szykuje trzy różne kości DDR3 sygnowane przykuwającą uwagę marką Radeon. Każda o pojemności 2 GB.

Pierwsza należy do serii Entertainment i ma stanowić idealne rozwiązanie dla "cyfrowej rozrywki". Pracuje z częstotliwością 1333 MHz i cechują ją opóźnienia CL 9-9-9.

Druga to przedstawiciel serii ULTRA PRO Gaming i, jak łatwo się domyślić, przeznaczona jest do montażu w systemach dla graczy. W jej przypadku zegar i opóźnienia są na poziomie, odpowiednio, 1600 MHz i CL 11-11-11.

Z kolei ostatnia z nowości, która znaleźć ma zastosowanie w serwerach, należy do serii Enterprise. Niestety obecnie nic nie wiadomo o jej pozostałych parametrach.

Firma AMD reklamuje pamięci Radeon DDR3 jako idealne rozwiązanie dla komputerów zbudowanych w oparciu o jej CPU lub układy APU. Twierdzi przy tym, że są one poddawane ostrym testom na różnych platformach AMD i z pewnością zapewnią korzystającym z nich systemom odpowiednią stabilność i wydajność.

Wydaje się, że kolejny gracz na rynku pamięci RAM raczej nie jest potrzebny. Być może jednak wykorzystanie znanej marki Radeon sprawi, że będą się one sprzedawały na poziomie pozwalającym na utrzymanie ich produkcji.

Jeżeli chodzi o ceny, pamięci Radeon DDR3-1333 można znaleźć już w japońskich sklepach w cenie stanowiącej równowartość około 20 USD.