AMD przygotowuje odpowiedź na ultrabooki Intela?

Amerykański producent procesorów pracuje podobno nad stworzeniem linii cienkich i lekkich laptopów podobnych do ultrabooków Intela. Nie jest to aż tak zaskakujące jak fakt, że niezapowiadane jeszcze oficjalnie urządzenia mogą pojawić się już w styczniu 2012 roku.

Ultrabook

Intel współpracuje z rożnymi producentami sprzętu, by stworzyć lekkie laptopy z serii ultrabook, które mają konkurować z MacBookami Air firmy Apple. Teraz do walki o rynek cienkich i lekkich laptopów może dołączyć AMD. Informacja taka pojawiła się w serwisie TomsHardware.com.

Podobno AMD współpracuje z kilkoma producentami laptopów, a jeden z projektów jest już bardzo zaawansowany i może pojawić się nawet w styczniu 2012 roku. Według doniesień, AMD dało swoim partnerom więcej swobody przy tworzeniu urządzeń niż Intel, który domagał się, by producenci sprzętu stosowali się do jego zaleceń.

Nadchodzące laptopy mogą być wyposażone w układy Brazos z rodziny AMD Fusion oraz karty graficzne Radeon HD 7000. Nie wiadomo wiele więcej na ten temat, ale możliwe, że niektóre z nich zostaną zaprezentowane na targach CES w styczniu 2012 roku razem z około 50 ultrabookami, z którymi mają rywalizować.

Zapraszamy do zapoznania się z testami procesorów AMD i Intela oraz naszym rankingiem najlepszych ultrabooków.