AMD rozpoczyna dostawy pierwszych procesorów "Bulldozer"

Firma AMD rozpoczęła dostawy pierwszych procesorów zbudowanych w oparciu o architekturę "Bulldozer". Niestety nie są to układy FX Series.


Pierwsze rozwiązania oparte na układach "Interlagos" pojawią się w czwartym kwartale tego roku

Polecamy:

Zobacz też:

Kiedy AMD FX-Series?

Wiele osób oczekuje na ciągle przesuwaną premierę nowych desktopowych układów AMD FX Series (ich kodowa nazwa to Zambezi) zbudowanych w oparciu o architekturę "Bulldozer".

Według najnowszych informacji podanych przez serwis Xbitlabs.com, powinna ona nastąpić w październiku. Wówczas to firma AMD wprowadzić ma na rynek siedem modeli: cztery ośmiordzeniowe wersje FX-8100, sześciordzeniowy FX-6100 i dwa czterordzeniowe FX-4100.

Zobacz również:

  • UE wymierzyła Intelowi kolosalny mandat, ale ten go nie zapłaci

Serwerowa propozycja AMD

Dzisiaj firma AMD poinformowała o rozpoczęciu dostaw dla klientów OEM pierwszych 8- 12- i 16-rdzeniowych 32-nanometrowych serwerowych układów o kodowej nazwie "Interlagos" (Opteron 6200), które również korzystają z architektury "Bulldozer". Dysponują poza tym 4-kanałowymi kontrolerami pamięci DDR3 i maksymalnie 16 MB pamięci L3 cache oraz są kompatybilne z istniejącą platformą G34.

To monumentalna chwila dla przemysłu, gdyż te pierwsze układy "Bulldozer" stanowią początek bezprecedensowego skalowania wydajności procesorów x86. Nowa elastyczna architektura "Bulldozer" zapewni centrom danych możliwość skalowania, której potrzebują w związku z obciążeniem pracą związaną z przetwarzaniem w chmurze oraz wirtualizacją" - powiedział Rick Bergman z firmy AMD.

Klienci OEM powinni wprowadzić na rynek swoje rozwiązania oparte na układach Interlagos w czwartym kwartale tego roku.