AMD się wygadało - nazwy kart graficznych RDNA 3 generacji w sieci

W najnowszych sterownikach AMD przeznaczonych dla systemu operacyjnego macOS Big Sur pojawiły się nazwy kodowe układów graficznych RDNA trzeciej generacji.

Pierwsza, deweloperska beta systemu operacyjnego macOS Big Sur, który został zaprezentowany niespełna tydzień temu zawiera informacje na temat niezaprezentowanych jeszcze układów graficznych firmy AMD.

Karta graficzna AMD Radeon VII

Karta graficzna AMD Radeon VII

Najnowsze sterowniki dostarczone przez AMD zostały zaimplementowane przez Apple w swoim najnowszym systemie operacyjnym. Część z nich zapewne będzie używana w komputerach Mac kolejnej generacji.

Apple po raz pierwszy potwierdziło istnienie procesora graficznego Navi 31. To procesor graficzny, który zadebiutuje dopiero za kilka miesięcy. W oprogramowaniu znajduje się także wiele odwołań do Navi 21, Navi 22 oraz Navi 23.

Układy graficzne Navi 21 prawdopodobnie zastąpią chwalone karty RX 5700 (zapoznaj się z naszą recenzją), a Navi 23 to rodzina budżetowych układów graficznych. W chwili obecnej nie wiemy, jaką kartę graficzną opisano nazwą Navi 22.

Sterownik graficzny dostarczony przez AMD i zaimplementowany przez Apple w systemie operacyjnym Big Sur według Rogame posiada dodatkowe wpisy odnoszące się do kart graficznych, które stosowane będą jedynie w komputerach z logo nadgryzionego jabłka. Mowa oczywiście o niezidentyfikowanych układach Navi 22.

W najnowszych sterownikach pojawiają się także wzmianki o akceleratorach GPU dla centra danych MI100 oraz MI200. Będą to pierwsze urządzenia wykorzystujące najnowszą architekturę obliczeniową CDNA.

Sprawdź, ile kosztuje karta graficzna AMD Radeon RX 5700 XT