AMD skupia się na procesorach. Radeony i APU wyprodukuje Samsung

AMD zamierza w dalszym ciągu rozwijać swoją architekturę Zen dla procesorów Ryzen. W tym celu karty graficzne Radeon oraz procesory APU mogą być produkowane przez Samsunga.

Samsung pochwalił się na początku roku, że podpisał umowę z AMD. W jej ramach przygotowywany jest nowy procesor Exynos z układem graficznym Radeon, który powinien trafić do kolejnych flagowców koreańskiego producenta.

AMD Radeon RX 6800 XT

AMD Radeon RX 6800 XT

Okazuje się, że umowa może mieć znacznie większe znaczenie dla obu producentów. Samsung może przejąć produkcję układów graficznych Radeon oraz procesorów APU o tajwańskiego TSMC.

Zobacz również:

  • Polecane zestawy komputerowe – marzec 2023
  • Najlepsze oferty na procesory. Podpowiadamy, gdzie kupić najtaniej [21-03-2023]
  • Nowe szaty króla? Galaxy Z Fold 5 będzie chodzić w ubraniach po starszym bracie

Według najnowszego raportu AMD zamierza podpisać z Samsungiem umowę na produkcję kart graficznych oraz procesorów. Dotychczas TSMC było producentem tych części na wyłączność.

Fabryki TSMC produkują również podzespoły dla firmy Apple, co nie podoba się firmie AMD. Najnowszy, 3 nm proces technologiczny ma być wykorzystywany w fabrykach TSMC głównie do produkcji nowych procesorów Apple.

Z tego powodu firma szuka kolejnych kontrahentów, którzy będą produkować na masową skalę produkty AMD.

Czerwoni zamierzają podpisać umowę z Samsungiem i wykorzystać jego 3 nm proces technologiczny.

W chwili obecnej brakuje oficjalnych informacji, ale wszystko wskazuje na to, że procesor Exynos z kartą graficzną Radeon to dopiero początek.

Źródło: sammobile.com