AMD stawia na technologię Cloud Gaming. Inwestuje w firmę CiiNOW

Branża oferująca strumieniowanie gier z chmury prężnie się rozwija. Widząc to firma AMD postanowiła zainwestować w dostarczającą tego typu usługi firmę CiiNOW.

Technologia Cloud Gaming pozwalająca na granie w gry umieszczone w chmurze dynamicznie się rozwija. Według analityków w samych tylko Stanach Zjednoczonych wartość tego rynku do 2016 roku osiągnie poziom 81 miliardów dolarów. Nic więc dziwnego, że firma AMD (konkretnie AMD Ventures) postanowiła mieć w tym swój udział. Tym bardziej, że wcześniej na podobny krok zdecydowała się NVIDIA wprowadzając do swojej oferty procesory przetwarzania sieciowego GeForce Grid, na których wykorzystanie zdecydowała się w maju dostarczająca usługę grania w chmurze firma Gaikai.

AMD i CiiNOW

Wybór AMD padł na firmę CiiNOW, która oferuje odpowiednie zestawy sprzętu i oprogramowania firmom chcącym wystartować z usługą strumieniowania gier. Mogą one liczyć na maksymalnie osiem strumieni HD na serwer Blade i na maksymalnie 272 strumienie HD w przypadku szaf serwerowych Rack.

Niestety obecnie nie wiadomo, którzy dostawcy gier w chmurze zdecydują się na skorzystanie z opartej na kartach Radeon platformy firmy CiiNOW.