AMD ujawnia słabe wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku

Firma zamierza odrobić straty w trzecim kwartale i już zapowiada znaczący wzrost przychodów. Już za kilka miesięcy czerwień w zestawieniach bankowych powinna więc zamienić się w zieleń.

AMD

AMD

Póki co wyniki firmy są jednak rozczarowujące. W czwartek (18.07.2013) AMD ogłosiło, że jego przychód za drugi kwartał tego roku, zamknął się w kwocie 1,16 miliard dolarów. Tym samym jest to zauważalny spadek w porównaniu z tym samym kwartałem w roku 2012, kiedy to firma odnotowała przychód rzędu 1,41 dolarów. Koniec końców, AMD odnotowało stratę netto w wysokości 65 milionów dolarów.

Największe spadki odnotowały dwa oddziały firmy. Zajmujący się procesorami, Computing Solutions, odnotował przychód w wysokości 841 milionów dolarów, czyli o 20% mniejszy niż w drugim kwartale 2012 roku. Oddział Graphics and Visual Solutions odnotował tymczasem przychód w wysokości 367. I znów jest to spadek w stosunku do tego samego okresu w roku 2012, tym razem o 13%.

Dyrektor zarządzający AMD pozostaje jednak optymistą. Uważa on, że w bieżącym kwartale wyniki finansowe uda się poprawić o 22% (plus/minus 3%).

„Spoglądając w przyszłość, wciąż będziemy dostarczać produkty wysokiej wartości dla naszych stałych klientów. Sięgniemy także po nowych odbiorców w ramach dywersyfikacji naszych działań biznesowych. Spodziewamy się znaczącego wzrostu przychodów i tego, że trzeci kwartał zamkniemy z odnotowanym zyskiem” – napisał w oświadczeniu, Rory Read.

Jak zauważają specjaliści branżowi, wpływ na wyniki AMD mogą mieć między innymi nadchodzące premiery nowych konsol do gier. Zarówno Xbox One jak i Playstation 4 korzystają z układów AMD.

Pełny raport na temat wyników finansowych firmy można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej.