AMD wprowadza HyperTransport

AMD zaprezentowała technologię HyperTransport, która umożliwia 24-krotny wzrost prędkości komunikacji kluczowych podzespołów w wewnętrznej architekturze komputerów.

Advanced Micro Devices zaprezentowała technologię HyperTransport, pozwalającą na 24-krotne przyspieszenie komunikacji między podzespołami wewnątrz komputerów czy urządzeń sieciowych. HyperTransport to technologia przesyłania danych poprzez wewnętrzne magistrale komputera, która zapewnia znacznie szersze pasmo przenoszenia i łączy takie komponenty, jak kontrolery pamięci z kontrolerem dysków twardych czy kontrolerem PCI. Nowe rozwiązanie AMD będzie stosowane w serwerach, stacjach roboczych i przełącznikach sieciowych.

Według przedstawicieli firmy jedną z głównych zalet nowej technologii jest możliwość współpracy z różnymi systemami i chipsetami płyt głównych. Jak twierdzą przedstawiciele AMD, takie firmy, jak Broadcom, Cisco, nVidia i Sun Microsystems już zapowiedziały zastosowanie HyperTransportu w nowych produktach. Produkty AMD wyposażone w nową technologię trafią na rynek jeszcze w tym roku.

Zobacz również:

  • Czym różnią się dyski SSD NVMe, M.2 i SATA? [PORADNIK]