AMD wprowadza pamięci operacyjne DRAM

Producent znany głównie z procesorów i kart graficznych postanowił wydać moduły pamięci operacyjnej dla komputerów stacjonarnych. Logo firmy ma pomóc klientom w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Kości DRAM od AMD powstały z myślą o najwyższej kompatybilności z innymi podzespołami tej firmy.

AMD Memory

Wcześnie amerykańska firma dostarczała pamięć tylko dla kart graficznych Radeon, ale teraz postanowiła, że wkroczy także na rynek pamięci systemowej. Nowe moduły pamięci operacyjnej AMD Memory mają być maksymalnie kompatybilne z maszynami opartymi na podzespołach AMD.

Amerykańska firma produkuje popularne procesory, karty graficzne, chipsety i układy scalone APU (łączą procesor centralny i graficzny). Teraz na rynek wchodzą jej moduły pamięci operacyjnej w trzech wersjach - Entertainment, Performance i Radeon Edition. Najtańsze będą kości Entertainment, a najwydajniejsze Radeon.

Moduły różnią się częstotliwością taktowania. W zależności od przeznaczenia i ceny produktu mogą pracować z prędkością od 1 333 do 1 866 MHz. Kości AMD Memory są też dostępne w trzech różnych rozmiarach - 2 GB, 4 GB i 8 GB. Ich napięcie zasilające wynosi od 1,35 do 1,65 V.

Na razie moduły pamięci, które powstały przy współpracy firm Patriot Memory i VisionTek Products, trafią do Ameryki Północnej. Będzie je można kupić na Amazon.com, Frys.com i BestBuy.com. Nie ma jeszcze informacji na temat cen i dostępności w Europie.