AMD zamierza zaoferować nowy produkt: Radeon Solid State Drive

Firma AMD zamierza wprowadzić na rynek dyski SSD sygnowane marką Radeon. Jak tak dalej pójdzie, w przyszłości zobaczymy pewnie na rynku kolejne "radeonowe" podzespoły komputerowe.

AMD pod marką Radeon znaną przede wszystkim ze względu na procesory graficzne sprzedaje także pamięci DDR3, które otrzymały niedawno wsparcie ze strony aplikacji Radeon RAMDisk. Jak się okazuje, amerykańska firma nie zamierza na tym poprzestać i planuje wprowadzić do oferty także dyski Radeon Solid State Drive.

Firma AMD ze względu na brak odpowiedniego zaplecza z pewnością nie będzie sama produkowała nowych urządzeń. Podobnie jak w przypadku pamięci Radeon Memory (produkują je Patriot, XFX i VisionTek) zleci najpewniej ich produkcję innemu producentowi.

Już niewiele brakuje...

Biorąc pod uwagę obecnie dostarczane przez firmę AMD podzespoły okazuje się, że jeżeli rozpocznie ona sprzedaż dysków Radeon Solid State Drive, niewiele będzie jej brakowało do stworzenia ekosystemu pozwalającego na zbudowanie kompletnego komputera (dysponuje już procesorami, pamięciami i kartami graficznymi). Biorąc to pod uwagę chyba nie byłoby wielkim zaskoczeniem, gdybyśmy za jakiś czas zobaczyli także na rynku pierwsze zasilacze, obudowy oraz płyty główne należące do rodziny Radeon.

________________________

Co o tym sądzicie? Czy największy konkurent Intela może faktycznie dążyć do stworzenia komputera PC zbudowanego wyłącznie z własnych podzespołów?