AMD zaprezentowało procesory serwerowe AMD EPYC 7003

Zainteresowanie nowymi procesorami serwerowymi AMD jest spore. Wśród firm, które ogłosiły wdrożenie tych rozwiązań, są m.in: AWS, Cisco, Dell Technologies, Google Cloud, HPE, Microsoft Azure, Oracle Cloud Infrastructure, Supermicro i inne.

Mario Silveira, korporacyjny wiceprezes AMD dla regionu EMEA, podsumował nowe produkty:

Dzisiejsza data to ważny krok na naszej drodze do coraz wydajniejszych rozwiązań serwerowych, które zapewniamy naszym klientom w regionie EMEA. Od czasu wprowadzenia procesorów AMD EPYC na rynek liczba klientów w EMEA, która korzysta z naszych rozwiązań, wzrosła sześciokrotnie i wiele jest dużych wdrożeń w sektorach superkomputerów oraz chmury. Dzięki wiodącej architekturze, wydajności i nowoczesnym funkcjom ochronnym procesory EPYC Serii 7003 to najlepszy wybór i nowy punkt odniesienia dla współczesnych centrów danych. Dzięki nim klienci w EMEA będą mogli dalej modernizować działanie swoich centrów danych w miarę jak rozwijają swój biznes

AMD zaprezentowało procesory serwerowe AMD EPYC 7003

Jak podaje AMD, do końca 2021 roku powinno się pojawić aż 400 instancji chmury i 100 nowych platform OEM działających w oparciu o 3 generacji procesory AMD EPYC. Wszystkie otrzymały ulepszony pakiet AMD Infinity Guard, który zawiera teraz także funkcję SEV-SNP (Secure Encrypted Virtualization-Secure Nested Paging) rozwijającą dotychczasową technologię SEV o kolejny poziom silnej ochrony integralności pamięci, aby pomóc uchronić się przed atakami ze strony zhakowanego nadzorcy.

Źródło: AMD