AMD żegna się z ATI

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek ze świata gier przestanie istnieć. Właściciel firmy Array Technologies Incorporated - AMD - nie będzie już posługiwał się logo i nazwą ATI w swoich produktach.

John Volkmann (wiceprezes AMD ds. komunikacji korporacyjnej) ogłosił, iż jego firma zamierza uprościć proces wybierania i kupowania pecetów oraz ich podzespołów.

Po przebadaniu konsumentów z kilku krajów (między innymi Rosji, Brazylii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA) będących wielbicielami marki lub "hardkorowymi" graczami, producent doszedł do wniosku, że marka AMD jest silniejsza od ATI.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić AMD Radeon RX 7900 XTX i 7900 XT? 
  • Prezentacja GTA 6 już wkrótce? Wiele na to wskazuje [AKTUALIZACJA]

Druga z wymienionych nie będzie używana przy promocji produktów Advanced Micro Devices. Różnica jest więc taka, że od dziś zamiast ATI Eyefinity, w sklepach zobaczymy AMD Eyefinity. Zachowane zostaną natomiast nazwy własne produktów lub serii, takie jak Radeon czy FirePro, choć zostaną ozdobione logo Advanced Micro Devices.

Pierwsze produkty oznaczone nowym logo mają się pojawić w sklepach w czwartym kwartale tego roku. Cały proces zmiany nazewnictwa produktów ATI/AMD ma się zakończyć w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.