AMD złożyło patent na teleportację

Przedsiębiorstwo zgłosiło patent na teleportację, ale nie dla ludzi. Może nas jednak przybliżyć do rewolucji w dziedzinie obliczeń kwantowych.

AMD złożyło patent na teleportację

pixabay.com

Naukowcy z AMD złożyli patent na teleportację, ale fani filmów science fiction nie mają jeszcze czego świętować. Patent nie odnosi się do teleportacji ludzi, a skupia się na teleportacji kubitów, czyli kwantowego odpowiednika bitu w klasycznej informatyce.

Firma skupiła się ostatnio na badaniach procesów teleportacji kwantowej, a nowy patent ma poprawić wydajność obliczeń kwantowych, częściowo poprzez zmniejszenie liczby kubitów wymaganych do danego obliczenia. Koncepcja zawiera kilka rysunków i diagramów szczegółowo opisujących architekturę kwantową, która wykorzystuje regiony przetwarzania kwantowego, w których poszczególne kubity czekają w kolejce na przetworzenie danych. Teleportując kubity między regionami przetwarzania, metoda zmniejszyłaby zależność od posiadania kubitów w kolejności sekwencyjnej, umożliwiając niezależne i jednoczesne przetwarzanie.

Zobacz również:

  • Ślady ciemnej energii wykryte we Włoszech
  • AMD Ryzen 6000 - data premiery, ceny, specyfikacja techniczna [25.01.2022]

Nowy patent AMD o nazwie Teleportacja z wyprzedzeniem dla niezawodnych obliczeń w procesorze kwantowym multi-SIMD obiecuje nową architekturę obliczeń kwantowych, która jest stabilniejsza i wydajniejsza, potencjalnie przybliżając nas do prawdziwej rewolucji obliczeń kwantowych.

Zobacz także: Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home

Źródło: interestingengineering.com