AMIGO - przyjaciel webmastera

Pojawił się polski program do operacji na tekście, przeznaczony do wspomagania pracy webmastera czy programisty.

AMIGO Text manipulating program to nazwa w pełni polskiego operatora tekstu, opracowanego z myślą o webmasterach i programistach. Zadaniem aplikacji jest ułatwienie obróbki tekstu, kodu HTML lub kodu programu. AMIGO wykonuje większość żmudnych i czasochłonnych operacji na tekście, m.in. usuwa polskie znaki.

Jak na niewielką objętość (517 kB), aplikacja oferuje wiele przydatnych opcji. Wśród najważniejszych należy wymienić: konwersję plików z polskimi fontami do wszystkich obowiązujących standardów, wychwytywanie z tekstu potrzebnych informacji (adresy WWW, nazwy plików itp.), dopisywanie i usuwanie informacji według wskazanych kryteriów, numerowanie linii oraz łączenie i dzielenie plików. Użytkownik otrzymuje również funkcje typowe dla edytora tekstu, np. przeszukiwanie tekstu, kolorowanie kodu (HTML, PERL, C++, JAVA, JS, VB), dostęp do statystyk wyrazów.

Program rozpowszechniany jest w wersji freeware. Więcej informacji oraz plik do pobrania dostępny jest pod adresem www.noname.zum.pl/piotr