AMY, od strony technicznej

VectorCell nie spoczywa na laurach i nadal ze wszystkich sił reklamuje swoją i tak już wzbudzającą, niemałe zainteresowanie córkę.

Chodzi oczywiście o AMY, survival horror przeznaczony wyłącznie do dystrybucji cyfrowej. VectorCell uraczyło nas tym razem technicznym demem z gry. Trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę dobrze i z powodzeniem może konkurować z "pełnoprawnymi" tytułami.

Jak wiadomo gatunek pomalutku budzi się po "hibernacji". Czy AMY jest w istocie perełką, na którą wszyscy czekają? Czy ta, niepozorna produkcja sprawi, że survival horror odzyska swoje dawne poletko? Na te pytania musimy jeszcze trochę poczekać.

Możemy za to obejrzeć dwa filmy przedstawiające postacie z gry. Tym razem na talerzu profesor Raymond i ksiądz John. Materiał miły dla oka więc warto.

Przypominam, że początkowo AMY miała być tytułem ekskluzywnym dla konsoli Sony. Jednak na oficjalnym koncie facebook nie tak dawno temu twórcy poinformowali o wydaniu gry również na Xbox 360 i PC. Trochę zamieszali, ale jak będzie zobaczymy. Prawdopodobnie już w październiku.

Oczekując nie zaszkodzi nieco dodatkowego strachu. By zacząć już teraz się bać zapraszamy do galerii naszego rodzimego horroru Dead Island. Siedzący nieco bardziej w temacie z pewnością chętnie przeczytają również o powrocie Fatal Frame.