AOL kupuje AOL?

America OnLine prowadzi negocjacje w sprawie wykupienia 50% akcji swojego europejskiego oddziału - AOL Europe, należących do niemieckiego koncernu medialnego Bertelsmann.

Po zawartym niedawno porozumieniu z koncernem Time Warner, firma AOL konsekwentnie buduje medialne imperium. Kolejnym krokiem na tej drodze ma być odkupienie od firmy Bertelsmann 50% udziałów europejskiej filii America OnLine - AOL Europe.

Wartość AOL Europe wynosi ok. 7 mld USD, a liczba klientów serwisu wzrosła z 2,8 mln we wrześniu 1999 r. do 3,8 mln w styczniu 2000 r. AOL Europe to - po serwisie T-Online należącym do Deutsche Telekom (4,2 mln klientów) - drugi co do wielkości dostawca usług internetowych w Europie. Przedstawiciele AOL oświadczyli także, że w przyszłym miesiącu AOL Europe pokona pod względem liczby użytkowników serwis Freeserve i stanie się największym dostawcą usług internetowych w Wielkiej Brytanii.

Po połączeniu AOL z Time Warner pojawiły się spekulacje dotyczące emisji kolejnego pakietu akcji firmy. Przedstawiciele AOL oświadczyli jednak , że obecnie firma nie ma planów na stworzenie nowej publicznej oferty giełdowej AOL.

Więcej informacji: www.cnet.com